Ljuskrona empirestil
2018-11-16
590478
| Klubbat belopp | 3 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, empirestil, 1900-talets början, mässing stomme behängd med olikslipade prismor, elektrifierad, för 5 ljuspunkter, höjd ca 88 cm, diamter ca 33 cm
Slitage, några mindre nagg, några prismor är lösa, nedre delen hänger något sned, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen