Fat silver
2018-11-16
590472
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
FAT, silver, 1900-talets början, rokokostil, med relief dekor av växtranka, på tre lejontassar fötter, svenska importstämplar, höjd ca 5.5 cm, diameter ca 35 cm, totalvikt ca 773 g
Bruksslitage, ställvis anlöpning