Bordsarmatur Kina
2018-11-19
590382
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
BORDSARMATUR, porslin, Kina, 1900-talets första hälft, cylinderformad, dekor av reserv med fågel vid pioni emaljfärger och sepia, höjd exkl. lampfattning ca 23,5 cm
Borrad för el, kantlagning