Ljuskrona 1900-tal
2018-11-16
590374
| Klubbat belopp | 950 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
LJUSKRONA, 1900-tal, gustaviansk stil, stomme i mässing, för 5 ljus, behängd med olikformade prismor, höjd 50, diameter 45 cm
Bruksslitage