Ryska 1800-tals saltkar av Carl Tegelsten
2018-12-03
590350
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 400 EUR |
SALTKAR, ett par, 84 silver, Carl Tegelsten, S:t Petersburg 1840-tal, godronnerade och rocailledekor, invändigt förgyllda, höjd 6 cm, diameter 13,8 cm.