Tvättfat Kina 1800-tal
2018-11-19
590068
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TVÄTTFAT, porslin, Kina, 1800-talets slut, dekor av figurscen med qilin i emaljfärger, järnoxid samt sepia, brättet med strödda blommor och frukter, guldkant, diameter ca 29, höjd 9 cm
Smärre slitage