Bojan
2018-11-14
589790
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
BOJAN, porslin, Kina, 1800-tal, kangxistil, dekor av körsbärsblom i underglasyrblått, botten med dubbla cirklar, höjd 30 cm
Mynningen med nagg