Ragusked och fiskslev silver
2018-11-14
589674
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 000 SEK |
RAGUSKED, FISKSLEV, silver, stämplade COM, Köpenhamn 1830, probör Jacob Graah Fabritius, längd 31 resp. 29,5 cm, vikt 202 g
Båda med gravyrer, raguskeden med kraftigt slitage