Ljusstakar empire Frankrike
2018-11-21
589597
| Klubbat belopp | 9 000 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
LJUSSTAKAR, 1 par, empire, Frankrike, brännförgylld brons, kannelerade pelare på fötter, krönt av hermansikten, urnformade ljuspipor, lösa manschetter, höjd ca 27,5 cm
Förgyllning med slitage