Vm Brasilien 1950 svenska truppen Sport

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VM BRASILIEN, 1950, Svenska fotbollstruppen (bronsmedaljörer), 17 spelare och ledare, signerade på vykort, ca 14x5x10,5 cm,

PROVENIENS:
Nuvarande ägare fick hela landslagets autografer av truppens överledare. Sverige vann VM-brons.

Har varit på tiotalet OS och ett flertal VM och EM i olika sporter.

589482

2018-11-25