Carl Kaldén oljemålning
2018-11-13
589299
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
CARL KALDÉN (1877-1963): "På backkrönet", signerad samt daterad 1929, olja på pannå, ca 58x75 cm