Lajos Kassák akvarell

Lajos Kassák akvarell
Lajos Kassák akvarell
Lajos Kassák akvarell
Lajos Kassák akvarell

Klubbat för:

72 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

LAJOS KASSÁK (Ungern, 1887-1967): Konstruktivistisk komposition, signerad L Kassák, akvarell och blyerts, ca 26 x 21 cm

PROVENIENS: Ur större privatsamling, Lund

588792

2018-11-10