Porträtt av man med dödskalle
2018-11-09
588758
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, porträtt av man med handen vilande på ett kranium, 1600/1700-tal, i båda övre hörnen klerikala vapensköldar, olja på duk, dubblerad, ca 84x64 cm
Sannolikt beskuren, krackelyr, några färgsläpp