Vas Kina 1800-tal Kanton
2018-11-12
588637
| Klubbat belopp | 750 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1800-tal, Kanton, med hänklar i form av fohundar, halsen med salamandrar i relief, dekor av kartusch med figurscen i emaljfärger samt järnoxid, höjd ca 25 cm
Nagg, spricka