Armband odlade saltvattenspärlor
2018-12-06
588501
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
ARMBAND, 2-radigt, odlade barocka saltvattenspärlor ca 6,8-7,8 mm, lås, silver, med cabochonslipad ametist bekransad av dito pärlor samt fasettslipat glas, längd 19 cm
Pärlor med slitage och några pärlor med ytskador samt pärlemorförlust