Ring 18 k guld emalj diamanter
2018-11-22
588041
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
RING, 18 k guld, 1800-talets andra hälft, koboltblå emalj, med krans av 16 små rosenslipade diamanter samt en diamant med äldre slipning ca 0,05 ct i silvermontering, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 3,2 g
Emaljskador, undertill med tennlödning