Ljuskrona
2018-11-07
588007
| Klubbat belopp | 8 800 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-tal, oscariansk, för 12 ljus, förgylld stomme, elektrifierad, behängd med olikformade slipade prismor, höjd 87 cm
Något böjda armar, lös prismor medföljer