Ljuskrona
2018-11-07
588006
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-tal, oscariansk, för 8 ljus, förgylld stomme, elektrifierad, behängd med olikformade slipade prismor, höjd 67 cm
Enstaka prismor saknas