Ring 14 k guld
2018-12-06
587951
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
RING, 14 k guld, 2 gammalslipade diamanter, lavendelblå emaljdekor, fattningar i 18 k guld, 1800-tal, ringstorlek ca 16,5 mm, vikt ca 5,8 g
Omarbetad, ursprungligen 1 par örhängen, bucklor, emaljskador