OS Helsingfors 1952 deltagarmedalj Sport

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 000 SEK

OLYMPIADEN I HELSINGFORS 1952, deltagarmedalj, brons, design Kauko Räsänen, Veljekset Sundqvist Oy Helsingfors, ca 5,5 cm, samt medalj i förgyllt silver "FÖRENINGEN FÖR OLYMPISK KORTDISKTANSSKJUTNING", diameter ca 3,5 cm,

PROVENIENS:
Olof Sköldberg, silvermedaljör i Hjortskytte i Helsingfors 1952 samt Melbourne 1956

587233

2018-11-25