Skålfat Kina 1800-tal
2018-11-04
587179
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅLFAT, porslin, Kina, 1800-tal, dekor av bergslandskap med figurer och vattenbuffel i underglasyrblått, diameter ca 27 cm
Fotringen med nagg, glasyren med smärre repor