Koppar Kina 1700-tal
2018-11-04
587157
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
KOPPAR, 6 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varav fyra med underfat, dekor i famille rose och underglasyrblått, diameter ca 6-13 cm
Nagg, sprickor