Tallrikar Kina 1700-tal
2018-11-06
586914
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
TALLRIKAR, 2 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått, diameter ca 21-23 cm
Nagg, den större tallriken med spricka