Assietter silver
2018-11-01
586525
| Klubbat belopp | 3 000 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
ASSIETTER, 6 st, silver, Egypten, 1900-talets första hälft, svenska importstämplar, kantdekor av palmetter, diameter 18 cm, vikt ca 1068 g
Repor/ytslitage