Stol rokoko
2018-11-03
586517
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
STOL, 1700-tal, rokoko, med Stockholms stolmakarämbetes sigill, träskuren dekor, svängd rygg, balusterformad ryggbricka, frambenen med fjällskärning, H-kryss, höjd ca 47 cm
Slitage, nedsågade benavslut, renoverad/kompletterad