Silverdosor och fat, Fredric von Rettig
2018-11-14
586443
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 300 EUR |
SILVERFÖREMÅL, 3 st, två dosor och kopp/fat stämplad Stockholm 1896, bredd 7,5-11 cm, total vikt 188 g.
Proveniens: Fredric von Rettig, Rettig donerade biblioteketsbyggnaden till Åbo stad 1903.