Bojan Kina 1800-tal
2018-11-02
586416
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
BOJAN, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, dekor av dubbla lyckotecken samt lotusslingor i underglasyrblått, höjd ca 22 cm, träsockel medföljer
Locket senare, slitage