Vällingklocka
2018-11-01
586256
| Klubbat belopp | 1 900 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
VÄLLINGKLOCKA, tidigt 1900-tal, brons med upphängning i järn, total höjd ca 35 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage