Eric Löfman "Uppsala" beststick i silver
Klubbat för:
11 000 SEK
4 000 SEK
ERIC LÖFMAN, bestick, 37 dlr., silver, modell "Uppsala", MGAB, ca 1970-tal, bestående av: 10 bordsgafflar, 10 bordsknivar, 10 bordsskedar, 3 smörknivar, 2 dessertskedar, 1 osthyvel, 1 tårtkniv, vikt exkl delar med rostfritt stål: ca 710 g.
Bruksslitage
586076
2018-11-01