Fat Kina 1700-tal Famille rose
2018-10-31
585841
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
FAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oval form, europeiserande dekor av blommor i emaljfärger samt järnoxid, brättet med fleur de lisbård i guld, längd ca 26 cm
Slitage, nagg