Prispokaler tenn Nordiska Kompaniet Sport

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PRISPOKALER/TENNSTOP, 14 st, tenn, varav 1 Firma Svenskt tenn, med inskriptioner: AB Nordiska Kompaniets Hederspris 1934", "Rest.Dambergs Hederspris Stockholmsloppet 1930" (cigarrskrin), "Gotlands Vägdistrikts Arbetsledarekår Hederspris SM i Maraton 1941", "Svenska Petroleum Standard Hederspris 1938, "Cafe Sveas Hederspris 1942", "PIX Aktiebolags Hederspris SM i Maraton 1938", "Ragunda Spelen, Östersunds Ångbryggeris Hederspris", "Vandringspris Halmstad Matathon", "Aftonbladets Hederspris vid Klubblags-SM på cykel 1956", "Sport&Velocipedaffären John Petersons Hederspris 1932", höjd ca 7 - 38 cm

Bucklor, repor

585806

2018-11-25