Sverige Frankrike minnesföremål Sport

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SVERIGE-FRANKRIKE LANDSKAMPER, FRIIDROTT, minnesplaketter/sovenirer, brons, keramik, majolikafatets diameter 46 cm, motiv av ett antikt tempel märkt på baksidan Trianon, Offert par la Federation Francaise d´Athletisme 1955, numrerad 37/100, Suede-France 1950 Stockholm, keramik, 24,5x16,5 cm, Sverige-Frankrike Stockholm 1950, brons, S.Sköld, ca 17x23,5 cm, samt mindre minnesplaketter

Krackeleringar, ytskador

585538

2018-11-25