Tallrikar Kina 1700-tal
2018-10-30
585307
| Klubbat belopp | 450 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 3 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor av kartusch med pioner i underglasyrblått, diameter ca 23 cm
Nagg, en tallrik med kantlagning