Ljuskrona 1920-/30-tal
2018-10-26
584741
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, 1920-/30-tal, stomme av mässing, 2 ljuspunkter, rikligt behängd med olikslipade och olikformade prismor, korgbotten, höjd ca 98, diameter 23 cm
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, rör, kåpa och kedja senare