Fat silver
2018-10-27
584674
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
FAT, silver, 1900-talets början, rokokostil, med relief dekor av växtranka, på tre lejontassar fötter, svenska importstämplar, höjd ca 5.5 cm, diameter ca 35 cm, totalvikt ca 773 g
Bruksslitage, ställvis anlöpning