Cigarett- och cigarrskrin i silver
2018-10-26
584630
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
CIGARETTSKRIN, CIGARRSKRIN, silver, 1900-talets första hälft, GAB resp. Sandbergs Eftr i Ystad, träinredning, höjd ca 3 resp. 10 cm, 10x14 resp. 21x13 cm, cigarettetui i nysilver medföljer
Gravyr, smärre slitage och mindre bucklor