Tony Emilson
2018-10-31
584569
| Klubbat belopp | 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TONY EMILSON (1925-2015): "Vittnet", monogramsignerad och daterad TE-04, bemålat trä, höjd ca 29 cm, bredd ca 32 cm, sockel höjd 23, bredd 54 cm, djup 41 cm,
PROVENIENS: Konstnären Tony Emilson