Tony Emilson
2018-10-31
584552
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
TONY EMILSON (1925-2015): Vinnaren, monogramsignerad och daterad TE-98, plexiglas med bemålad träsockel, höjd ca 38 cm, 23,5x16,5 cm, totalhöjd med sockel ca 148 cm,
PROVENIENS: Konstnären Tony Emilson