Tony Emilson
2018-10-30
584543
| Klubbat belopp | 900 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
TONY EMILSON (1925-2015): Portalen, monogramsignerad och daterad TE 96 (ristad signatur), plexiglas på bemålad träsockel, skulpturens mått: höjd 28, 38x14 cm, totalhöjd med sockel ca 32 cm, sockeln 42x21 cm,
PROVENIENS: Konstnären Tony Emilson