Ljuskrona oscariansk
2018-10-25
584371
| Klubbat belopp | 9 000 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets andra hälft, oscariansk, för 6 ljus, förgylld stomme, behängd med prismor, elektriferad, höjd ca 82, diameter 69 cm