Brosch 18 k guld kamé
2018-10-31
584256
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 500 SEK |
BROSCH, 18 k guld, kamé, skuret snäckskal föreställande dam i profil, kamé signerad på baksida Ascione (Ascione & Figlo i Neapel), guldram stämplad Stockholm 1920, mästarstämpel oläslig, höjd 5 cm, total vikt ca 14,9 g
Ramens yttre kant något ojämn