Skedar 5 st 1700-1800-tal
2018-10-25
583953
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
SKEDAR, 5 st, bestående av: William Lyon, Göteborg 1840, Bror Erik Skogsborg, Eskilstuna 1832, Johan Malmstedt, Göteborg 1799, Lars Pihl, verksam 1730-1755, Västervik, Anders Bäck, Alingsås 1841, längd ca 21-22 cm, totalvikt ca 244 g
Samtliga med repor och ägarmonogram