Slaglåspistol
2018-10-24
583899
| Klubbat belopp | 3 600 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
SLAGLÅSPISTOL, tidigt 1800-tal, omgjord flintlåspistol, detaljer i mässing, längd ca 40 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage