Ring med briljantslipade diamanter
2018-10-27
583856
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
RING, 18k vitguld med 3 större briljantslipade diamanter samt 14 mindre briljantslipade diamanter, totalt 1.15 ct enligt gravyr, stämplad ´´*EE´´, Stockholm, 1977, ringstorlek 17.5, totalvikt ca 8.6 g
Bruksslitage, mindre förlust av rodium plätering