Tyra Lundgren Modern keramik och Konstglas
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TYRA LUNDGREN (1897-1979), fat, Venini, Murano, Italien, dekor av vita linger, påklippt dekor av blad i klarglas, etsad sigantur Venini Murano ITALIA, längd 27
Undersidan med mindre repor, ett löv med mindre nagg
583759
2018-10-28