Anders Zorn etsning
2018-10-30
583672
| Klubbat belopp | 4 600 SEK |
| Utropspris | 5 000 SEK |
ANDERS ZORN (1860-1920): Självporträtt, 1911,
signerad i blyerts Zorn, signerad och daterad i plåten Zorn 1911, certifikat signerat Sven Lidbeck a tergo, etsning, ca 15,8x11,9 cm,
LITTERATUR: Asplund 241, Hjert & Hjert 150, ZG 241
Ej examinerad ur ram