Smycken i 18 k från 1800 och 1900 tal
2018-10-24
583612
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 7 000 SEK |
ARMBAND, öppningsbart, med säkerhetsöglor, innermått ca 5x 6 cm, brosch med pärlor, ca 4 cm, brosch/hänge, ca 6 cm, allt stämplat 18 k, datering 1800- talets slut /1900-talets första hälft, allt stämplat 18 k, total vikt 19,3 g
Bruksslitage