Skrivbord
2018-10-26
583331
| Klubbat belopp | 14 500 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
SKRIVBORD, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad med mahogny, beslag och lister i mässing, höjd ca 78, 77x153 cm, nyckel finns
Proveniens: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län
Slitage, skador, lagningar, blekt, nyckel till två lådor saknas, beslag saknas