Ljuskrona
2018-10-26
583298
| Klubbat belopp | 12 000 SEK |
| Utropspris | 12 000 SEK |
LJUSKRONA, för 4 ljus, 1800-talets första hälft, kronring i mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd 84 cm
Proveniens: Lennartsnäs slott, Näs socken, Uppsala län