Ikon Gudsmodern av Kazah
2018-10-30
583187
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
IKON, Gudsmodern av Kazah, Centrala Ryssland, 1800-talets mitt, tempera på pannå samt förgylld, ca 31,5x27 cm
Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner
Omfattande retuscher, krackelyr samt mindre färgbortfall